جولای 10, 2020

اثر قهوه و شکر روی ذهن | تغذیه سالم

یکی از دوستان من عقیده داره وقتی نمی تونه روی موضوعی تمرکز کنه و اون موضوع بسیار مهم و حیاتیه، با مصرف دم کرده فلان گیاه، تمرکز بهتری پیدا می کنه و می تونه روی موضوع مورد نظر تمرکز کنه. یکی دیگه از آشنایان تعریف می کرد فردی واسه تمرین، دم کرده چند گیاه و میوه خشک رو استفاده می کنه.

عقاید و نظرات مختلفی درباره نوشیدنیا یا غذاهایی که باعث افزایش تمرکز می شن، هست. از قهوه گرفته تا شکر و پروتئین که فکر می کنن تمرکز رو زیاد می کنه. حتی کار به جایی رسیده که مکملای غذایی خاصی واسه این منظور به بازار اومده ان تا حافظه، توجه و کارکرد مغز رو بهتر کنن.

اما واقعا در شرایطی که باید تموم ذهن متمرکز روی یه موضوع مهم باشه چه کمکی میشه به مغز و ذهن رساند؟ واقعا مواد غذایی خاصی باعث تقویت هوشیاری و آگاهی می شن و ما می تونیم با مصرف اونا و با خیال راحت در امتحان، مصاحبه شغلی یا کنفرانس شرکت کنیم؟!

اگه به صحبتا و گزارشای کارشناسان توجه کنیم، با اخبار خوب و بدی در این باره مواجه میشیم:

اول این که نمیشه از تاثیر غذا روی ذهن و قدرت تفکر بیخیال شد و حتما تاثیراتی داره.

دوم این که هیچ غذایی جادویی خاصی وجود نداره که بتونه قدرت ذهنی افراد رو به صورت معجزه آسایی زیاد کنه. پس باید واقع گرا بود و به صورت بزرگ نمایی آمیز با این موضوع برخورد نکرد.

اما یه خبر خوب و تازه در این مورد هست و اون، اینه که بعضی غذاها واسه کوتاه مدت باعث افزایش تمرکز فرد می شن و تحقیقات نشون میده فواید بعضی مواد مغذی مشخص شده و بررسیا واسه اعلام یافته های پایانی ادامه داره.

بعضی مواد که به نظر می رسه تاثیر خوبی روی ذهن دارن، به توضیح زیره، اما اینکه اثرات اونا چقدر مثبت یا منفیه، جای بحث داره.

یه فنجون قهوه به همراه شکر

بسیار از مردم حاضرن قسم بخورند که قهوه همراه با شکر، در شرایطی که اونا به تمرکز زیادی نیاز داشتن، به کمک اونا اومده و به طور کامل موثر بوده. افراد زیادی به این موضوع و مسائلی مثل این باور دارن. فکر می کنن موادی مثل قهوه، چای، مواد شیرین مثل بستنی یا شیرینی جات و یا مواد غذایی که از هر دو ماده نامبرده دارن، مانند شکلات و نوشیدنیای مقوی مثل لیموناد، ذهن اونا رو باز و آماده تفکر بهتر می کنه.

دکتر ویلسون، سخنگوی انجمن رژیم غذایی آمریکا عقیده داره کافئین موجود در قهوه می تونه در رفع خستگی به درد بخور باشه و به فرد انرژی بده؛ اما این اثر به طور کامل کوتاه مدته و در اصل خصوصیات فردیه که طول مدت اثر یا عکس العمل نسبت به اینجور موادی رو تعیین می کنه. بعضی از مردم با مصرف این مواد احساس بهتری دارن و به دلیل اثرات تحریکی این مواد، اندازه ضربان قلب اونا زیاد می شه، در حالی که یه سریای دیگه احساس ناراحتی می کنن و عصبی می شن. همین حالات ناراحتی و عصبی شدن می تونه تمرکز فرد رو دچار مشکل و موضوع رو سخت تر کنه. حتی اگه فردی با مصرف این جور مواد غذایی احساس بهتری داشته باشه، به هر حال بعد از رفع اثرات این مواد غذایی، دوباره به حالت قبلی برمیگرده و بعضی وقتا اگه این مواد زیادتر از اندازه مصرف شن، مشکل ساز می شه؛ چون که اثبات شده مصرف زیادتر از اندازه قهوه به دلیل داشتن کافئین زیاد، باعث از بین رفتن تمرکز می شه.

از طرف دیگه، اثر شکر بر هوشیاری و آگاهی کمی سخت تر به نظر می رسه. این واقعیت هست که مغز از گلوکز به عنوان

منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *