آوریل 9, 2020

اثرات خواندنی کاهش وزن | بیماری

: اثرات خواندنی کاهش وزن

<>

: به گزارش پورتال رنگی به نقل از تاپ ژورنال، محققان آمریکایی فهمیدن، پس از کم کردن وزن، قدرت تشخیص و به یادآوردن افراد بهتر می شه چون کارکرد اون نواحی از مغز که به تشخیص دادن چهره کمک می کنه، زیاد میشه. کاهش وزن باعث می شه مغز بهتر خاطرات نوین و اطلاعات رو ذخیره کنه.

در هزینه صرفه جویی می شه:

هله هوله ها و غذای فوری کمتر در رژیم غذایی شما قرار میگیره و در هزینهاتون صرفه جویی می شه .

خوشحال تر هستین:

یافته های بررسیای محققان هلندی بین افراد چاق و کسائی که اضافه وزن دارن، نشون میده که بالا بودن وزن می تواندباعث افسردگی شه . از طرفی افسردگی هم احتمال چاقی بیشتر از اندازه رو بالا می بره.

مغز شما هوشیارتر هستش:

تنها مفصلا براثر چاقی آسیب نمی بینه بلکه مغز هم آسیب می بینه.اضافه وزن روی قدرت شناخت فرد تاثیر منفی میذاره.با اینکه محققان می گن که رابطه بین چاقی بیشتر از اندازه و افت حافظه به طور کامل مشخص نیس اما مریضی قلبی و التهاب می تونه در اون نقش داشته باشه.

پوست سالم تر هستش:

چاقی علاوه برایجاد سلولیت می تونه مشکلات پوستی زیاد بسازه؛ تولید چربی به جوش و لک منجر می شه.علاوه بر اون خطر بروز عفونتای پوستی،پسوریازیس و رشد موی بیش ازحد رو به دنبال داره، چون چاقی بیشتر از اندازه روی اندازه هورمون تاثیر میذاره.

خواب بهتری می کنین:

اضافه وزن مستقیما به آپنه خواب رابطه داره که یه جور مشکل خواب است و باعث معطلی تنفسی می شه.

دید بهتری دارین:

نتیجه یه بررسی نوین نشون داد آب مروارید ، گلوکوما و پوچی لکه زرد که در صورت درمان نشدن به نابینایی منجر می شه، با چاقی بیشتر از اندازه رابطه داره.دلیل رابطه اون با آب مروارید مشخص نیس اما چاقی بیشتر از اندازه فشار چشمی رو بالا می بره که یکی از عوامل خطر بروز گلوکوماه.

پورتال رنگی _ اثرات خواندنی کاهش وزن

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *