جولای 10, 2020

اثرات خارق العاده شیر شتر | تغذیه سالم

اثرات عجیب شیر شتر

از زمانهای گذشته شیر شتر جایگاه خاص ای در طب قدیم و آیات و رایات دین روشن کننده اسلام داشته.

امروزه هم مشخص شده که این ماده غذایی دارای پروتئینای محافظتی زیادیه که خاصیت ایمنی زایی ، ضد باکتریایی و دارویی به اون می بخشه. شیر شتر به دلیل وجود مواد مغذی و فایده های درمانی ، پر از آنتی بادیا و ترکیبات ضد سرطانیه و به دلیل وجود انسولین بیشتر نسبت به شیر گاو ، گزینه مناسبی واسه افراد دیابتی ، رژیمی و حساس به لاکتوزاست.

تحقیقات نشون میده که این شیر دارای عوامل دارویی بسیار زیادیه. پروتئین لاکتوفرین در این شیر که ده بار بیشتر از شیر گاو بوده دارای خاصیت آنتی باکتریال و ضد ویروسی و هم اینکه دارای توانایی مقابله با بیماریایی مثل سرطان ، فراموشی ، هپاتیت C ، سل ، زخم معده ، دیابت و ایدزه.

یافته های تحقیقات ما نشون میده که اون چیزی که اولیای گرامی و قرآن کریم و طب قدیم ایران بدون تاکید کردن با یافته های محققین جدید مطابقت کامل داره.

با توئجه به این که شتر دربیابانا ، مناظق کویری و به دو راز آلاینده ها و مواد غیر طبیعی تغذیه می کنه،  میشه تولیدات این حیوان رو به عنوان اجناس تموم ارگانیک شمرد. بدلیل خواص بالای این شیر  بعضی از محققان نام ” طلای سفید بیابان ” رو واسه اون مطرح کردن.

طعم شیر شتر مانند بقیه چهارپایان شیرینه ولی برحسب نوع گیاهان مصرفی در بعضی مناطق کمی تیز یا مایل به شوره. معمولا وقتی شتران از علوفهای سبز تغذیه می کنن ، شیرشون شیرینه.

با در نظر گرفتن کمتر بودن چربی شیر شتر نسبت به شیر گاو و گوسفند، می تونه بهترین جانشین واسه آدمایی باشه که به شیر گاو حساسیت دارن و مصرف همیشگی شیر شتر علاوه بر بهتر شدن دیابت ، کنترل فشار خون ، گرفتگی عروق و پوکی استخون در درمان خیلی از بیماریای لاعلاج موثره.

شیر شتر به دلیل مواد غذایی به درد بخور ، می تونه جانشین خوبی واسه بقیه چربیای حیوونی باشه. مواد مغذی و ویتامینای شیر به حدیه که اونو یه غذای کامل و کافی هستش. به خاطر همین سازمان جهانی غذا و دارو، شیر شتر رو این جور تعریف می کنه : “یه لیوان شیر شتر برابر یه وعده غذایی کامل”

درمان بیماریا با شیر شتر

بیماریای معدوی

شیر شتر به صورت اجناس تخمیری واسه درمان زخم معده، بی نظمیای بدن، اسهال، یبوست، زخما و حتی واسه افزایش قدرت باروری تخمدان هم به کار رفته.

پیامبر گرامی اسلام (ص) فرموده ان : “بدرستی که در شیر شتر واسه کسائی که به سوء هاضمه گرفتار هستن، درمانه.” و هم می فرمایند : “در  شیر شتر شفای اسهاله.”

تحقیقات نشون داده که در صورت مصرف همزمان شیر شتر با شیمی درمانی ، شیمی درمانی دارای یافته های بهتر و با اثرات جانبی کمتری هستش.

دیابت

براساس تحقیق انجام شده در دانشگاه قاهره ، مشخص شد که شیر شتر شامل ترکیبیه که مثل انسولین عمل می کنه. انسولین هورمون تنظیم کننده قند خون است و بیماران دیابتی به دلیل مشکلات هورمونی مجبورن منظم از این ماده استفاده کنن. تحقیقات زیادی نشون داده که مواد موجود در شیر شتر باعث تنظیم قند خون بیماران می شه و می تونه به عنوان دارویی بدون مشکلات جانبی استفاده شه.

سل

در مطالعه ای که محققین در هند روی مریضایی که به مدت ۷-۸ سال مریضی سل داشتن انجام دادن، رژیم غذایی شیر شتر به اندازه یه کیلوگرم در روز به این بیماران تجوزیر کردن. در آخر آزمایش هیچ سرفه ، دفع خلط ، تنگی نفس و درد قفسه سینه در این افراد مشاهده نگردید. این یافته ها نشون داد که شیر شتر می تونه اثرات مثبت و زیادی در بیماران گرفتار به سل بسازه.

زنده کردن پوست و اثر ضد چروک

از شیر شتر میشه کرم جفت و جور کرد . کرم ساخته شده از شیر شتر می تونه به عنوان ماده ای مرطوب کننده استفاده بشه. این محصول روی گروهی از افراد آزمایش شد. براساس این مطالعه وسیع ، ظرف شش ماه، اثر مرطوب کنندگی یا سرخ کنندگی یا نورانی کنندگی پوست پس از به کار گیری کرم شیر شتر توجه گردید.

تقویت چشم

آشامیدن این شیر باعث تقویت چشم می شه و بعضی وقتا طبیبان سنتی دستور در چشم چکوندن این شیر رو میدن.

تنگی نفس و مریضی کبد

آشامیدن این شیر با شکر سرخ جهت رفع تنگی نفس و باز شدن گرفتگیا و رفع خشکی کبد و نابود کردن ورمای سخت درون بدن خوبه و اخلاط ناموافق در کبد رو نابود می کنه و استسقای زقی و طبلی و مشکلات کبدی رو نابود می کنه.

موارد دیگه

شیر شتر علاوه بر کلیه موارد فوق واسه بیماریهای طحال ، بواسیر ، جاری شدن ادرار و حیض و هم تقویت نیروی جنسی خوبه. درطب سنتی علاوه بر موارد گفته شده، مصرف شیر شتر واسه کبد چرب ، اگزما ، چربیای زیر پوستی ، رفع بی اشتهای و … پیشنهاد می شه.

ویژگیای عجیب شیر شتر

با در نظر گرفتن خواص عالی شیر شتر میشه این ماده معجزه انگیز رو در موارد دیگه هم بررسی کرد . یکی از ویژگیای روشن شیر شتر ، سرعت فساد پایین اون هستش.

بطوریکه شیر شتر بدون وسایل سرمایشی ، کیفیت خود رو در دمای ۴ درجه بمدت ۱۲ روز و در دمای معمولی اتاق بمدت ۴۸ ساعت و حت یبیشتر نگه می داره. این در حالیه که شیر گاو در دمای اتاق طرف ۱۲ ساعت ترش می شه.

اثرات عجیب شیر شتر

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *