آوریل 9, 2020

اثرات برخی از آهنگ و ترانه ها بر رابطه جنسی | بیماری

: اثرات بعضی از آهنگ و ترانها بر رابطه جنسی

:  

بنا به تحقیقی در آمریکا، گوش کردن به آوازهای موهن درباره رابطه جنسی ممکنه نوجوانان کم سن و سال رو تشویق کنه زودتر رابطه جنسی دارا باشن. محققان دانشگاه پیتزبورگ از ۷۱۱ نوجوون در آمریکا، درباره رفتار جنسی اونا و هم اینکه نوع موسیقی که گوش می کنن، سوال کردن. اونا فهمیدن گروهی که همیشه به آوازهای موهن جنسی گوش میدن، دو برابر بقیه احتمال داره رابطه جنسی برقرار کنن. اما کارشناسان رفتار جنسی در بریتانیا گفتن اعلام این که سبک موسیقی با رفتار جنسی فردی که اونو گوش می کنه، رابطه مستقیم داره، نگاهی ساده اندیشانهه.

گروه تحقیق دانشگاه پیتزبورگ، در این مطالعه، آوازهایی رو موهن دونسته که شامل توصیفای بی پرده، خشن و سلطه جویانه از رابطه جنسیه؛ آوازهایی که مضمونش، رابطه زناشویی رو رفتاری جسمی و نه به وجود اومده به وسیله عشق ترسیم می کنه. محققان حاضر نشده ان که مشخص کنن کدوم آهنگا در این طبقه بندی قرار میگیره اما به عباراتی اشاره کردن که از خشونت علیه جنس مخالف و هم اینکه عضو تناسلی اون نام می بره.

محققان، دواطلبان این مطالعه رو که از سیزده تا هیجده سال سن داشتن، به سه گروه تقسیم کردن. اونایی که به این نوع ترانها همیشه گوش می کنن (بیشتر از هفده و نیم ساعت در هفته)، اونایی که بعضی وقتا گوش می کنن و اونایی که کمتر به سراغ این دست از ترانها می رن (کمتر از دو ساعت و نیم در هفته.)

گوش کردن آوازهای جنسی ممکنه نوجوانان رو تشویق کنه زودتر رابطه جنسی دارا باشن

این مطالعه نشون داد که چهل و پنج درصد از نوجوانانی که همیشه به آوازهای جنسی گوش میدن رابطه زناشویی داشتن در حالی که فقط ۲۱ درصد از اونایی که بعضی وقتا به این نوع ترانها گوش میدن، رابطه جنسی برقرار کردن.

دکتر برایان که هدایت این تحقیقات رو رو دوش داشته، گفت: “یقینا میان رفتار نوجوانان و نوع موسیقی که گوش می کنن، رابطه هست، اما این که بگیم که گوش کردن به نوع خاصی از ترانه مستقیما با رابطه زناشویی در سنین کم رابطه داره، سخته.”

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفتن: “با این حال والدین باید این یافته رو مورد توجه قرار بدن. والدین نباید با گفتن این که ‘خوب بچه ان و این نوع موسیقیا رو دوست دارن’ از احتمال تاثیر اون بر رفتار نوجوون صرف نظر کنن. من نمی گم که والدین باید جلوی فرزندان نوجوانشان رو بگیرن تا به این نوع موسیقیا گوش نکنن اما باید به اونا در باره رابطه جنسی توضیح بدن تا نوجوون این نوع ترانها رو بهتر حلاجی کنه.”

سخنگوی موسسه خیریه بروک که در مورد سلامت روابط جنسی جوانان و نوجوانان فعالیت می کنه، میگه: “روشنه که محیط فرهنگی در رفتار جنسی جوانان نقش اجرا می کنه اما ساده انگاریه که بگیم چون یه فرد به این نوع آوازهای جنسی گوش می کنه، تصمیم می گیره که زودتر رابطه جنسی داشته باشه. عوامل مختلفی در این اراده کردن دخالت داره.”

کارشناسان فکر می کنن که آموزش درست نوجوانان و جوانان درباره رابطه جنسی بهترین روش واسه جلوگیری از رفتارای پرخطر و بد جنسی و هم اینکه قبل از موعد اون، در میون این گروه سنیه.

ابانک با مسائل روز جنسی از دیدگاه متخصصین ..

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *