آوریل 9, 2020

اثرات باورنکردنی نوشیدن قهوه بر آنفلوآنزای فصلی | تغذیه سالم

اثرات باورنکردنی نوشیدن قهوه بر آنفلوآنزای فصلی

نوشیدنی قهوه در فصل زمستون می تونه یه اثر پیشگیرانه بر دچار شدن به آنفلوآنزای مرگبار فصلی داشته باشه

آکا ایران

اثرات باورنکردنی نوشیدن قهوه بر آنفلوآنزای فصلی

باشگاه خبرنگاران جوون: محققان پیشنهاد می کنن نوشیدن قهوه می تونه خطر دچار شدن به مرگ زودرس به وجود اومده به وسیله بیماریای قلبی و یا دیابت رو تا حد زیادی کم کنه.
جالبه بدونین نوشیدنی ۴ الی ۵ فنجون کوچیک قهوه در روز می تونه خطر دچار شدن به مرگ زودرس رو در افراد کم کنه. بررسیا نشون میدن، کارشناسان این یافته ها رو از حدود هزار و ۳۱۷ فرد بزرگسال در فاصله سالای ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۹ به دست آورده ان.
البته کارشناسان نوشیدن این حجم قهوه رو به آدمایی که دچار تپش قلب، حساسیت به کافئین و یا استرس طولانی هستن پیشنهاد نمی کنن و تنها پیشنهاد می کنن آدما به صورت منظم هر روز مقداری قهوه رو در رژیم غذایی روزانه خود بذارن.
براساس تحقیقات آدمایی که قهوه می خورن کمتر دچار بیماریایی چون بیماریای طولانی تنفسی، دیابت، ذات الریه، آنفلوآنزا و حتی بیماریای عصبی چون تمایل به خودکشی می شن.
این یافته های حاصل تحقیقات محققان مؤسسه ملی سرطان در کشور انگلستان بوده. محققان مواد به درد بخور چون ترکیبات فعال بیولوژیکی، پتاسیم و کافئین رو در قهوه شناسایی کردن.
در عین حال نوشیدن زیادتر از اندازه قهوه هم می تونه باعث دچار شدن به سرطان کبد در افراد شه. محققان مصرف قهوه رو در ساعات اولیه روز پیشنهاد می کنن.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *