جولای 10, 2020

اثرات انواع مواد مخدر و دارو بر روی میل جنسی | بیماری

: امروزه داروهای زیادی واسه برطرف کردن اختلالای جنسی هست. این داروها حتما باید با در نظر گرفتن نوع مشکل و با نظر دکتر تجویز شه چون ممکنه بعضی بیماران شرایطی دارا باشن که مصرف این داروها براشون به درد بخور نباشه و حتی آسیب ای درآنها به جای بزاره. بعضی وقتا هم مبتلایان به اختلالای جنسی خوددرمانی و از موادی استفاده می کنن که به طور موقت مشکل رو حل می کنه ولی در درازمدت آثار سوئی بر جای میذاره که شاید دیگه بشه رفعش کرد.

: اثرات شکلای جور واجور مواد مخدر و دارو روی میل جنسی

داروهای گشادکننده عروق

یه جور از این داروها مهارکننده آنزیم فسفودی استراز هستن. ویاگرا از مشهورترین اوناس. این داروها خاصیت گشادکنندگی عروق دارن و جریان خون رو زیاد می کنن.

اینجور داروهایی باید نیم تا یه ساعت قبل از ایجاد رابطه زناشویی استفاده شن ولی در افراد دچار مریضی قلبی و فشار خون بالا باید به طور کامل با احتیاط و با نظر دکتر استفاده شن. هم اینکه آدمایی که داروهای دیگه گشادکننده عروق مانند نیتروگلسیرین و ایزوسورباید واسه بیماریای قلبی استفاده می کنن، اصلا نباید از این داروها استفاده کنن.

داروهای مکمل

این داروها باعث افزایش قدرت جسمی و توانمندی جنسی فرد می شن.

آفرودیت

این دارو سنتیه و ترکیبی از دارچین، زنجبیل و خارخاسکه که با کارکرد ایجاد گرمی و طبع گرم باعث گشاد کردن عروق و افزایش توان جنسی مرد می شه.

عادی ترین موادی که باعث شدید شدن مشکل جنسی می شن

سیگار

بعضی افراد فکر می کنن کشیدن سیگار قبل از رابطه زناشویی باعث بالا رفتن توان جنسی می شه ولی نیکوتین موجود در سیگار درست برعکس عمل می کنه. نعوظ خوب به باز شدن کامل عروق نیاز داره ولی سیگار باعث انقباض عروق می شه.

روانگردان

بعضی از مردان در مهمانیا از داروهای روانگردان استفاده می کنن. از مهم ترین اونا قرص اکستازی و آمفتامین هاست. این داروها خاصیت توهم زا دارن و انرژی کاذب ایجاد می کنن. داروهای روانگردان علاوه بر اینکه ساختار شخصیتی رو تخریب می کنن، باعث ناتوانی جنسی هم می شن.

ماریجوانا

یکی دیگه از مواد مخدری که صددرصد اثر بد بر میل جنسی داره، ماده مخدر ماری جواناست. ماری جوونا کوتاه مدت ایجاد خوشی می کنه ولی در درازمدت باعث کاهش تستوسترون، کاهش توان جنسی و میل جنسی می شه.

تریاک و شیره تریاک

بعضی مردان تصور می کنن تریاک و شیره تریاک مانع زودانزالی می شه و توان جنسی رو بالا می بره. این باور غلط یکی از دلایل گرایش بعضی از مردان به سمت اعتیاد به تریاک است.

ترامادول

ترامادول حس لامسه رو پایین می آورد. کارکرد مخدرها به صورت کاهش سطح هوشیاری و سطح فکری، کاهش موقت اضطراب و ایجاد خوشی و آرامش کاذبه. ترامادول باعث اعتیاد و وابستگی می شه. این دارو ساختار شخصیتی فرد رو تخریب می کنه و میل جنسی رو پایین می آورد.

الکل

الکل باعث کاهش سطح هوشیاری و کاهش حس لامسه می شه. الکل اثر برعکس روی میل و توان جنسی فرد داره. هم اینکه تعادل هورمونی بدن رو به هم می زنه و باعث آسیب سلولای کبدی هم می شه. علاوه بر احترام شرعی الکل، از نظر علمی هم مصرف الکل واسه تقویت میل جنسی اصلا پیشنهاد نمی شه و کلا درمان اختلا لای جنسی با به کار گیری مواد مخدر در هیچ جای دنیا پیشنهاد نمی شه.

دکتر حسین کرمی / فوق تخصص بیماریای کلیه و مجاری ادراری، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

.

منبع : alamto.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *