آوریل 9, 2020

اثرات اشک زنان در تمایلات جنسی مردان | بیماری

: اثرات اشک زنان در تمایلات جنسی مردان

چگونگی کارکرد این عمل هنوز نامعلوم س چون اشک بدون بوه اما شامل ترکیباتیه که در آدم عکس العمل بوجود میاره.

در مایعات بدن آدم مثل جانوران، ترکیبات بسیاری هست که پیامایی رو به بقیه افراد منتقل می کنن. تحقیقات گذشته نشون دادن که عرق آدم شامل خیلی از مواد شیمیاییه که پیامای عاطفی مختلفی رو به دور و بریا منتقل می کنه. در مورد اشک با در نظر گرفتن اینکه بدون بوه، انتقال پیام به روش دیگری صورت میگیره.

مردان قادر به تشخیص اشک از محلول نمک نیستن

تیم تحقیقاتی واسه انجام این مطالعه، اشک زنان شرکت کننده در این تحقیق رو که با دیدن یه فیلم غمگین گریه می کردن، جمع آوری کردن و با انجام چندین آزمایش به این نتیجه رسیدن که مردان قادر به تشخیص اشک واقعی از محلول نمک نیستن. پس از محلول نمک به عنوان محلول کنترل در این مطالعه استفاده شد.

تعبیر مردان از زنان در حال گریه

در آزمایش بعدی، از مردان خواسته شد که محلول نمک (محلول کنترل) یا اشک رو استشمام کنن. بدین صورت که پارچه آغشته به اشک یا محلول نمک در نزدیکی منافذ بینی مردان قرار داده شد، در حالی که تصاویر زنان در حال گریه روی صفحه ای به نمایش درآمده بود و مردان پس از نگاه کردن به این تصاویر باید تعبیر خود رو از هر تصویر اعلام می کردن.

محققان به این نتیجه رسیدن که اشک و محلول نمک هیچ تاثیری در برانگیختن حس همدردی و غم مردان نداره، اما در مردانی که با اشک واقعی زنان بررسی شده بودن، کشش و تمایل جنسی به طور زیادی کاهش پیدا کرده بود.

اشک و نشونه های فیزیولوژیک تحریک و تحریک جنسی

در مرحله بعد از مردان خواسته شد در حالی که اشک یا محلول نمک رو استشمام می کنن، یه فیلم عاطفی رو هم تماشا کنن و بعد احساس خود رو در طول تماشای فیلم بگن. در طول نمایش فیلم، علایم تحریک جنسی از جمله دمای پوست بدن و ضربان قلب اونا هم بررسی شد.

یافته ها نشون داد که اشک هیچ تاثیری در حس همدردی مردان نداشت اما میل جنسی اونا با زهم کاهش پیدا کرده بود.

هم اینکه شدت علایم فیزیولوژیک تحریک جنسی (دمای پوست بدن و ضربان قلب) در اونا پایین تر گزارش شد. استشمام اشک موجب کم شدن اندازه تستوسترون هم شده بود. تستوسترون هورمونیه که در تحریک جنسی مردان نقش داره.

اشک و کارکرد مغز

در آزمایشی دیگه همراه با استشمام اشک، کارکرد و فعالیت مغزی مردان هم آزمایش شد. یافته ها نشون داد که با بوییدن اشک واقعی، فعالیت بخشایی از مغز که به تحریک جنسی مربوطند، کم میشه.

این تحقیق نشون داد که رفتارای ناخوداگاه آدم، پیامای بسیاری رو به دور و بریا می فرسته . گریه کردن هم موجب انتقال یه پیام شیمیایی به بقیه می شه، هرچند کارکرد دقیق اون هنوز به درستی شناخته نشده.

اگه شما جزو زنان گرم مزاج در امور جنسی زناشویی و همسرتون جزو مردان سرد مزاج است، اما بعضی وقتا سراغ گریه می رید، بهتره یافته های این تحقیقات رو واسه موندگاری زندگی زناشویی خود در نظر بگیرین.

شاید خیلی چیزای ساده که زنان به اون توجه ندارن باعث کاهش میل جنسی مردان شه .

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *