آوریل 9, 2020

اثرات استرس بر چهره ما!+عکس | بیماری

: استرس علاوه بر اثرات مضر در داخل بدن، بر چهره افراد هم اثر منفی گذاشته و باعث سفید شدن سریع موها، افزایش چین و چروک و حتی بروز جوش می شه.

به گزارش مجله آکا ایران به نقل از ایسنا، یه روز پر استرس کاری در کنار خواب کم و تغذیه ناجور، سلامت کلی بدن رو تهدید کرده و مشکلات اون حتی در صورت میشه دید.

این متخصص که نرم افزار Drinking Mirror رو واسه آزمایش اثرات مضر مصرف الکل طراحی کرده، براساس جنسیت، سن، شغل و وضعیت خواب و تغذیه چهار داوطلب، چهره احتمالی این افراد در ۱۰ سال آینده رو به تصویر کشید.

رطوبت زدایی: استرس اثر رطوبت زایی بر پوست داره؛ زمانیکه بدن تحت استرس قرار میگیره، جریان خون در بخشایی مانند پوست کم شده و واسه تأمین انرژی عضلات استفاده میشن.

سفید شدن موها: یافته های یه تحقیق در آمریکا نشون میده، سطوح بالای هورمونای استرس در پوست باعث محروم شدن فولیکولا از یه نوع سلول بنیادی مسئول رنگ دهی می شه که این مسئله روند سفید شدن موها رو سریعتر می کنه.

جوش: استرس و جوش بایکدیگر در رابطه هستن، پس بروز جوش در سنین بزرگسالی با سطوح بالای استرس در ارتباطه؛ استرس باعث افزایش جواب التهابی در بدن شده و منتهی به بروز جوش پوستی می شه.

کاهش درخشندگی: استرس باعث کند شدن روند جریان خون و اندازه رطوبت در پوست شده و منتهی به بروز چین و چروک و کاهش درخشندگی صورت می شه؛ تحقیقات انجام شده نشون میده، زنائی که در مشاغل استرس زا فعالیت کرده و از تغذیه مناسبی بهره مند نیستن، ۱۰ سال بزرگتر از سن واقعی خود به نظر می رسن.

قرمزی پوست: استرس عنصر کلیدی در شرایط التهابی پوست مانند مریضی روزاسه – التهاب و قرمزی طولانی پوست – است؛ بقیه مشکلات پوستی از جمله اگزما و پسوریازیس هم با قرار گرفتن همیشگی در شرایط استر س زا در رابطه هستن.

پف زیر چشم: خیلی از افراد با مشاغل پراسترس باید صبحا زود از خواب بیدار شن و این کمبود خواب باعث افزایش پف و قرمزی زیر چشم ها می شه؛ استرس دشمن خواب حساب می شه که علاوه بر تهدید سلامت بدن، بر چهره افراد هم اثر میذاره.

: اثرات استرس بر چهره ما!+عکس

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *