جولای 10, 2020

اثرات آلومینیوم بر سلامتی بدن | بیماری

اثرات آلومینیوم بر سلامتی بدن

آلومینیوم از جمله فراوون ترین فلزات زمین حساب می شه. تقریبا آدم امروزی نمی تونه بدون آلومینیوم به زندگی خود ادامه بده، چون اجناس خیلی از آلومینیوم ساخته می شه.

 

مسمومیت به وجود اومده به وسیله آلومینیوم می تونه منتهی به بروز بیماریایی مثل فراموشی، مریضی کبدی، مشکلات پوستی ، مشکلات گوارشی ، سوزش ناحیه شکم ، مشکلات یادگیری و خستگی شه.

 

می تونین با به کار گیری راهکارهای زیر تا حدودی اثرات مضر آلومینیوم بر سلامتی خود رو کم کنین:

۱- تلاش کنین هر روز دوش بگیرین و یا حتی امکان پاهای خود رو داخل آب بذارین. این کار دلیل می شه تا حدی این فلز سمی از بدن خارج شه. می تونین مقداری نمک دریا به آب گرم اضافه کنین و پاهای خود رو به مدت ۳۵ دقیقه داخل اون بذارین تا آب سرد شه. شست وشوی پاها با آب ولرم و مالش اونا به آرومی منتهی به حذف و دفع سموم از بدن فرد می شه.

 

۲- به ترکیبات اولیه فراوردهای مصرفی خود توجه کنین. اگه محصولی شامل آلومینیوم بود، اونو مصرف نکنین. مثلا فراوردهای بهداشتی مانند بوگیر و خمیر دندون، مواد سمی رو وارد بدن می کنن.

 

۳- هر گونه وسایل آشپزی که از جنس آلومینیوم باشه رو مصرف نکنین و به طور کامل کنار بذارین.

قابلمه و ماهیتابه ای که از آلومینیوم ساخته شده، در اثر پخت و پز غذا، آلومینیوم رو وارد مواد غذایی کرده و به بدن افراد مصرف کننده وارد می کنن. از وسایل آشپزی با جنسای دیگه واسه پخت وپز غذا استفاده کنین.

 

۴- از مصرف مواد افزودنی که شامل آلومینیومه، جدا دوری کنین.

 

۵- از مصرف زیاد نوشیدنیایی که در بطریای آلومینیومی بسته بندی و عرضه می شن دوری کنین، چون امکان نشت آلومینیوم به نوشیدنی هست.

مسمومیت به وجود اومده به وسیله آلومینیوم می تونه منتهی به بروز بیماریایی مثل فراموشی، مریضی کبدی، مشکلات پوستی ، مشکلات گوارشی ، سوزش ناحیه شکم ، مشکلات یادگیری و خستگی شه

چند پیشنهاد

با روند زندگی امروز، امکان اینکه بدن خود رو از مواد سمی مانند آلومینیوم به طور کامل پاک کنیم وجود نداره. پس باید تلاش کنیم با کم شدن عوامل خطر دیگه، بیماریای به وجود اومده به وسیله اونو کنترل کنیم. عوامل خطری مانند کم خوابی، استرس و اضطراب و کم آبی بدن. پس باید با خواب کافی، آرامش و دوری از هیجان و استرس و نوشیدن کافی آب بر این شرایط غلبه کرد.

 

اگه هر گونه علایمی مثل علایم مسمومیت با آلومینیوم در شما دیده شد، خیلی سریع به دکتر متخصص مراجعه کنین.

 

چند پیشنهاد خوراکی واسه کاهش اثرات آلومینیوم

– به کار گیری آبلیمو: نصف لیوان آب لیمو رو داخل یه لیوان آب ریخته و چند بار در روز استفاده کنین.

– به کار گیری گشنیز تازه پیشنهاد می شه.

مصرف زردچوبه هم خوبه.

 

بیماریای به وجود اومده به وسیله مصرف زیاد آلومینیوم

بیماریایی مانند فراموشی، پارکینسون، آرتریت روماتوئید، بیماریای استخوانی، مشکلات خودایمنی، آلرژیا، صرع، یبوست، مشکلات قلبی، بیش فعالی، بیماریای کلیوی، پوکی استخون و اسکیزوفرنی با مصرف زیاد آلومینیوم در ارتباطه.

 

 

آلومینیوم دلیل مشکلات دیگری هم می شه که شامل موارد زیره:

زخم معده

التهاب روده

مشکل کبد

کم خونی

مشکلات عصبی

پوسیدگی دندون

ترش کردن غذا

خشکی پوست

از دست دادن حافظه

گیجی

سردرد

مشکلات رفتاری و یادگیری در کودکان مانند آسیب  بیش فعالی و کم توجهی در کودکان

زهره لطیفی

بخش سلامت تبیان

منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *