جولای 10, 2020

اثرات آب میوه بر چاقی | تغذیه سالم

اثرات آب میوه بر چاقی

اثرات آب میوه بر چاقی

اثرات آب میوه بر چاقی

تندرستی و تغذیه

۴ دیدگاه
۱,۰۲۷ بازدید

تحقیقات گذشته نشون داده بود که آب میوه های موجود در بازار به دلیل دارا بودن کالری زیاد موجب زیاد شدن وزن و چاقی در کودکان می شه اما بررسیای گذشته نشون میده اگه آب میوه ۱۰۰ درصد خالص باشه موجب بروز این آسیب نمی شه.

به نقل از مدیکال نیوز تودی محققان فهمیدن که حتی اگه کودکان در مصرف آب میوه طبیعی زیاده روی هم بکنن هیچ گونه عوارضی بر وزنشون دیده نمی شه.

کارشناسان تغذیه فکر می کنن که بیشتر از ۵۷ درصد از والدین از ترس چاق شدن کودکانشون اصلاً به اونا آب میوه نمی دن که این کار به ضرر کودکانه چون خیلی از مواد مغذی و فیبرها از راه آب میوه طبیعی و خالص به بدن کودکان می رسه.

نکته قابل اهمیت اینست که تو یه بررسی عادات تغذیه ای بیشتر از ۳۶۰۰ کودک بررسی شده و مشخص شد کودکانی که آب میوه طبیعی مصرف می کردن به دلیل حجم متفاوت در اندازه سدیم – شکر و مواد دیگه از نظر بدنی و وزنی با کودکانی که آب میوه های آماده و مصنوعی مصرف می کردن فرق دارن.

البته اینم بگیم که حتی مصرف آب میوه طبیعی نباید جانشین مصرف شیر و دیگه فرآورده های به درد بخور واسه این گروه سنی شه و کودکان باید از تموم گروه های مواد غذایی به اندازه کافی بهره مند شن.

اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین علاوه بر خوردن مواد غذایی باید نوشیدن مایعات از جمله آب – آب میوه و شیر هم در کودکان روش زوم بشه چون بین سنین ۲ تا ۱۱ سال نقش این مواد در سلامت بدن مهمه

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *