جولای 10, 2020

اثرات آب درمانی بر بیماریها چیست؟ | طب ایرانی

اثرات آب درمانی بر بیماریها چیه؟

روی خط خبرگزاریا, طب سنتی

آب درمانی روی جریان خون، سوخت و ساز بدن، سیستم عصبی، ترکیب خون و اندازه ترشح غدد هم اثر میذاره.

اثرات درمانی آب به واسطه اثریه که روی پوست بدن داره. در اثر برخورد جریان آب، گیرنده های عصبی پوست تحریک می شن. تحریکات ایجاد شده از راه اعصاب، بر سیستم عصبی مرکزی اثر می ذارن و اثرات سیستم عصبی مرکزی باعث به وجود اومدن اثرات درمانی آب می شه.

آب درمانی روی جریان خون، سوخت و ساز بدن، سیستم عصبی، ترکیب خون و اندازه ترشح غدد هم اثر میذاره و در آخر، تجمع این اثرات روی روان فرد مشخص می شه.

حموم آب داغ موقع گرفتگی ماهیچه ها خوبه. وقتی شخص به زیر آب فرو میره، احساس بی وزنی می کنه. آبی که در حال حرکته، گیرنده های حس لامسه روی پوست رو تحریک کرده و باعث آزاد شدن ماهیچه های منقبض و افزایش جریان خون می شه. این مالش آب باعث احساسی مثل ماساژ می شه.

درمان با حموم داغ اثرات کوتاه و بلند یه مدت روی آدمایی که از کمردرد رنج می بردن، داشته. فرد در داخل آب مبادرت به ماساژ درمانی، تقویت عضلات و حرکتای مفاصل می کنه.

وقتی که مریض در داخل آب قرار میگیره، براساس قانون ارشمیدس اندازه فشاری که روی مفاصل وارد می شه، کم شده و با حرکاتی که داخل آب انجام میده، عضلات تقویت می شه و این تقویت باعث می شه تا فشار روی فضای دیسک و کپسول مفصل کم بشه و در آخرً این کاهش فشار منتهی به کاهش شدت مریضی می شه.

الودکتر

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *